Německý pohár

FC Würzburger Kickers – Werder Brémy

0:3

konec (0:0)

12.08.2017, 20:45 • flyeralarm-Arena (Würzburg) • 1. kolo • Matouš Vojáček (@vojacekmatous)

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:12. (22:37:53)
Druhý poločas přinesl útočnou hru hostů, kteří se na konec prosadili třikrát. Domácí ve druhé půli pořádně nic nepředvedli. Do dalšího kola tak postupuje dnešní favorit – Brémy a to výsledkem 3:0. Doufám, že se vám utkání líbilo a někdy příště u textových přenosů na počtenou!

90+1

90

Žlutou kartu dostává Delaney (Werder Brémy).

90

Hráči se teď málem poprali u pomezní čáry po zákroku Delaneyho na domácího borce. Rozhodčí naštěstí dokázal sjednat pořádek.

89

Hesl musel zakročit proti tvrdé ráně, ale dokázal pumelici vytěsnit.

87

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Augistinsson, přichází Garcia.

86

Nikolau se pokusil o střelu z velké dálky. Pavlenka s jistotou chytá tuto střelu.

85

Střídání v týmu FC Würzburger Kickers: ze hřiště odchází Mast, přichází Müller.

83

Domácí se přiblížili brance soupeře. Budou vhazovat aut.

83

Werder již v klidu dohrává toto utkání.

80

Brémy kombinují na půlící hřiště. Ale hráči Würzburgeru nadále napadají. Jistě by chtěli vstřelit aspoň jeden gól, jako odměnu fanouškům.

79

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kainz, přichází Eggestein J..

77

77. Eggestein M. - 0:3

77

Werder právě vstřelil branku!
To bylo obrovská hrubka domácí obrany. Hesl rozehrál velice špatně. Obránce si nedokázal zpracovat míč, ten mu ze zadu sebral MAXIMILLIAN EGGESTEIN, jenž šel následně sám na gólmana, dobře jej oklamal a následně zakončil do prázdné brány.

74

74. KRUSE - 0:2

74

Hosté již jdou do dvoubrankového vedení. Kainz dokázal skvěle nacentrovat na MAXE KRUSE, který si dokázal udělat prostor a poslat míč do pravé části branky.

71

Domácí mohli jít do zajímavého přečíslení, jenže Baumann se při zisku míče dopustil faulu.

69

Jopek se dostal s míčem na střed hřiště došel až k hranici a nebezpečně vystřelil. Míč nakonec těsně minul horní tyč.

68

Brémy drží míč a nepouštějí svého soupeře do šancí, které by mohly znamenat vyrovnání.

66

Hosté zahrávali přímý volný kop. Obrana si však s centrovaným míčem poradila.

64

Střídání v týmu FC Würzburger Kickers: ze hřiště odchází Taffertshofer, přichází Baumann.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Gondorf, přichází Bargfrede.

61

Hosté teď kombinují před svou brankou. Dokonce Pavlenka se zapojil. Kckers napadají hodně vysoko.

59

Z rohového kopu zkusil hlavičkovat Sané, balón letí vedle pravé tyče.

58

Schuppan zblokoval letící centr do vápna a bude z toho další rohový kop.

56

Do útoku se dostali i domácí hráči. Pozemní centr do vápna nakonec zastavuje Pavlenka.

55

Centrovaný míč skončil na hlavě jednoho z obránců. Další útočnou akci zastavuje ofsajd.

53

Brémy pokračují v náporu. Tentokrát to bude rohový kop.

50

50. Milos VEJLKOVIC - 0:1

50

Hosté jdou do vedení. Několik hráčů Brém se snažili po pravé straně nacentrovat míč do vápna. Nakonec to udělal MILOS VELJKOVIC. Jeho centr na zadní tyč se zatočil tak, až skončil v levém horním rohu. Nejvíce v tu chvíli byl překvapen Hesl, jenž nemohl uvěřit, co se právě stalo.

50

Míč se ovšem rychle vrátil na kopačky hostů, kteří obléhají branku Kickers.

49

Domácí budou vhazovat aut metr od středové čáry.

47

Ten již byl lepší. Centrovaný míč přilétl na hlavu Gebre Selassieho, který prověřil domácího brankáře. Jenže také se dopustil při výskoku faulu, takže zákrok Hesla byl jaksi navíc.

47

Ten se však nepovedl. Přichází však druhý pokus.

46

Kainz bude rozehrávat rohový kop.

46

Hráči Brém se postarali o výkop do druhé půle dnešního utkání a jdou hned do útoku.

46

Hráči se pomalu vracejí na trávník, takže utkání bude brzy pokračovat.
První poločas byl půlhodinu v režii Brém, která měly dvě větší šance. Poté začali ukazovat růžky Kickers, kteří se na konci poločasu dostali zřejmě k největší šanci poločasu. Doufejme, že i druhý poločas bude tak zajímavý. Začátek bude kolem 21:46.

45+2

45+1

Kickers se dostali k velké šanci. Střela Jopeka skončila na tyči. Míč se odrazil ke spoluhráči, který však nedokázal míč zakončit do prázdné brány.

45

Domácí nadále zlobí obranu bundesligového týmu. Ovšem žádná střela zatím neohrozila Pavlenkovu bránu.

44

Domácí se dostali až k bráně hostí. Centrovaný míč drží Pavlenka v rukavicích.

43

Na druhé straně bude Werder kopat rohový kop. Ani zde obrana nepochybila.

42

Domácí měli možnost kopat standardku dva metry od půlící čáry. S centrovaným míčem si obrana Brém dokázala poradit.

40

Brémy se spoléhají na centrované míče do vápna. Tentokrát se však vysoký míč nepovedl a skončil v zámezí.

38

Augistinsson nacentroval na zadní tyč, kam si naběhl Gebre Selassie, ten se pokusil z první vystřelit. Už to vypadalo na jasný gól, ale domácí brankář Hesl předvedl výborný zákrok.

36

Hráči Werderu kombinují na polovině soupeře, ale žádná z přihrávek nevede přímo k bráně.

35

Rohový kop se domácím vůbec nepovedl a do útoku mohou jít Brémy.

34

Ahlschwede se dostal po pravé straně k bráně a zkusil odcentrovat. Sané pro jistotu uklidil míč do bezpečí.

32

Domácí Schuppan dostává žlutou kartu za nebezpečný skluz.

31

Domácí se po delší době dostávají za polovinu hřiště, jenže o míč opět rychle přišli.

30

Žlutou kartu dostává Taffertshofer (FC Würzburger Kickers).

29

Na vysoký míč před bránu si nadskočil jeden z hostů, ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.

28

Ten se nikterak nepovedl, ale Brémy zůstanou u míče po faulu domácích.

27

Další centr do vápna tentokrát posunul hlavičkou Gondorf na úplně volného Gebre Selassieho, který zkusil střelu z voleje. Hesl dokázal dostat míč na roh.

26

Kruseho centr z pravé strany sbírá ze vzduchu Hesl.

24

Augustinsson dostal dlouhý pas na pravou stranu. Pokusil se ještě přenést na Gebre Selassieho. Kulatý nesmysl však skončil v autu.

23

Hostující si nerozuměli v kombinaci a Würzburger získává míč bez větší práce.

21

Gebre Selassiemu je pískán faul, český hráč si myslí opak, ale rozhodčí neustoupil.

20

Centrovaný míč skončil v náručí Pavlenky.

18

Göbelovi se podařilo vystihnout kombinaci Brém a upaloval na brankáře stíhaný několika obránci. Pokusil se přihrát přes velké vápno na spoluhráče, který by měl tutovku. Míč však byl ještě tečována bude z toho pouze roh.

16

Göbel se dopustil faulu na útočné polovině a jeho tým se tak bude muset opět bránit.

14

Domácí se dopustili lehkého faulu na půlící čáře. Kruse rychle rozehrál. Následně přišel vysoký balón k bráně, ke kterému měl nejblíže Hesl.

13

Útok hostů přerušuje ofsajd a k míči se opět dostanou Kickers.

11

Domácí drží míč na kopačkách, ale kombinují spíše u své brány. Werder se nikam netlačí a vyčkává na svou šanci.

10

Centrovaný míč pouze vyráží Hesl pryč od brány.

10

Brémy budou kopat rohový kop, po odvráceném centru Augustinssona.

7

První střelu zápasu si připisuje Augustinsson, jeho projektil však letí vedle levé tyče.

7

Hosté se rychlou kombinací dostali k blízkosti brány soupeře, ale pak se míč zase vrátil na polovinu.

5

Domácí vyslali centr před branku Brém. Pavlenka se snažil míč zachytit, ale byl faulován. Míč pro Brémy.

4

Augustinsson nebezpečně vlétl do soupeře a může být rád, že za tento zákrok neviděl žlutou kartu.

3

Werder zatím nikam nespěchá a kombinuje na středu hřiště.

2

Gondorfa stál v ofsajdu a Würzburger si bude moci užít míče.

1

Vítejte u dnešního posledního zápasu německého poháru. Brémy zatím drží míč na kopačkách.

1

FC Würzburger Kickers: Hesl – Shuppan, Neumann, Syhre, Ahlschwede – Taffertshofer, Nikolaou – Mast, Jopek, Göbel, Jopak – Bytyqi.
Náhradníci: Drewes – Müller, Königs, Wagner, Uzelax, Skarlatidis, Baumann.

Werder Brémy: Pavlenka – Bauer, Sané, Veljkovic – Eggestein – Gebre Selassie, Gondorf, Delaney, Augustinsson – Kainz, Kruse.
Náhradníci: Garcia – Eggesten J., Verlaat, Bargfrede, Caldirola, Jóhansson, Zettere.

Rozhodčí: Stegemann – Fischer, Pickel.
Vzájemná utkání
Tito dva soupeři již na sebe jednou narazili. Bylo to rovněž v rámci německého poháru v roce 2015. Tehdy Brémy zvítězily až v prodloužení 2:0.
Werder Brémy

Nejvyšší německá fotbalová liga startuje až 18.srpna a pro Werder až 19. srpna, kdy se v domácím utkání potká s RB Lipskem. Brémám se v minulé sezóně jen těsně nepovedlo umístit na příčkách, které zajišťují boje o Evropskou ligu. Takže až do dnešního dne čekal klub ze severu Německa na ostrý zápas. Samozřejmě svěřenci Alexandra Nouriho odehráli velký počet přípravných zápasů. Brémy se střetly třeba s West Hamem, dokonce dvakrát, nebo Valencií. Werder určitě bude chtít napravit chybu z minulého ročníku, kdy vypadl v prvním kole proti Mohuči.

FC Würzburger Kickers

Tým ze třetí nejvyšší německé ligy čeká zřejmě největší zápas sezóny. Dnešním domácím patří ve třetí lize po čtyřech odehraných kolech patnáctá příčka se ziskem dvou bodů. První bod si Würzburger připsal po remíze 2:2 proti Mappenu. Druhý bod si tým z Bavorska připsal proti druhému týmu Brém, jenž působí ve třetí lize. Takže zde je menší spojitost.

Vítejte u prvního kola DFB Pokalu, což je německý pohár. Los proti sobě poslal FC Würzburger Kickers a Werder Brémy. Uvidíme, zda Brémy potvrdí papírovou roli favorita nebo se dočkáme překvapení. Snad nás čeká devadesát minut pohledného fotbalu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.