26:21

konec (11:10) Stav série: 1:0

20.05.2017, 17:30 • DHK Zora Olomouc • O 3. - 4. místo ČR • Adam Baštinec

Tipsport: 2.29 7.7 1.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Halou se ozývá hlasité "Holky děkujem", které jasně patří domácím házenkářkám, ve stoje tleskající diváci oceňují skvělý výkon olomouckých házenkářek. Ty poprvé porazily ostravský celek v letošní sezoně a formu si načasovaly na ten správný okamžik.

O vítězství rozhodla první desetiminutovka druhé půle, kdy Ostravačky nedaly za celou dobu ani jednu branku. Dalším faktorem byla skvěle chytající gólmanka Rašková, která v důležitých momentech podpořila několika parádními zákroky své spoluhráčky.

Olomouc se tak ujímá v sérii vedení 1:0 na zápasy, hosté naopak budou chtít srovnat další týden na domácí palubovce, kde se jim v sezoně poměrně dařilo. Jisté je, že nás čeká ještě zajímavá série. Hanačky totiž dnes ukázaly, že tu bronzovou medaili prostě chtějí. (19:01:35)

Konec zápasu. (26:21)

60

Tomašechová ještě za hosty zkorigovala skóre na konečných 26:21 pro Olomouc. (26:21)

59

Tereza Fryčáková za bouřlivé atmosféry zvyšuje na rozdíl šest branek. Vypadá to, že domácí dotáhnou tento duel do úspěšného konce. (26:20)

58

Důležitá branka Gajdošíkové přináší klid domácím v závěrečné fázi utkání. (25:20)

57

Marčíková snížila na rozdíl čtyř gólů. (24:20)

56

Rašková opět zákrokem á la lapačka zastavila míč, který směřoval do brány. (24:19)

55

Trenér domácích Bělka si bere oddechový čas, do konce zbývá pět minut a domácí vedou o pět gólů. (24:19)

55

Oddechový čas pro domácí. (24:19)

55

Rašková vytěsnila střelu Raškové mimo tyče. (24:19)

55

Marčíková teď táhne hosty! (24:19)

54

Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Jarmila Trumpešová). (24:18)

54

Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (23:18)

53

Úspěšná MArčíková ze sedmičky dává hostům naději. (23:17)

53

Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Anna Gebre Sellasie). (23:16)

53

Šviráková povedenou střelou odpověděla na druhé straně. (22:16)

52

Gajdošíková se opět nemýlila z její oblíbené pozice. (22:15)

51

Rašková vytáhla zákrok z kategorie úchvatných. I díky dní vede Olomouc. (21:15)

51

Na druhé straně se do míče opřela Severová a vrátila tak domácím pohodlný náskok šesti branek. (21:15)

26:21

DHK Zora Olomouc: Rašková, Bártová – Hurychová, Kat. Růžičková, Trumpešová, Sovová, Hvostaľová, Gebre Sellasie, Salčáková, V. Fryčáková, Krajčovičová, Severová, Kubáčková, Salašová, Gajdošíková, T. Fryčáková.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Mučková – Varmužová, Konečná, Mýlková, Tomašechová, Sekulová, Polášková, Minarčíková, Marčíková, Kostelná, Šviráková.

Rozhodčí: Králíček, Letev