NHL

Ottawa Senators – Buffalo Sabres

2:3

konec (1:1, 1:0, 0:2)

15.02.2017, 01:39 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.0 3.8 3.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 16 832 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (04:16:59)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Ryan O'Reilly (BUF) 1+0
2. Bobby Ryan (OTT) 1+1
3. Robin Lehner (BUF) 39 zák., 2 góly, 95.1%
Dnešní utkání je u konce a dva body slaví hostující Buffalo. To se sice jako první dostalo do vedení, když se po 24 vteřinách trefil Ryan O'Reilly, avšak domácí dokázali otočit vývoj zápasu. Vyrovnání totiž v 15. minutě zajistil Bobby Ryan a na něj pak přibližně o dvacet minut později navázal Dion Phaneuf. Před třetí třetinou tak domácí vedli, nicméně utkání nedotáhli do zdárného konce. Po pouhých 51 sekundách hry se ve třetí třetině z dorážky prosadil Matt Moulson a vítěznou branku v čase 47:38 díky šikovné teči zaznamenal Justin Bailey. Hostující gólman Robin Lehner tak opět vychytal vítězství proti svému bývalému zaměstnavateli a Buffalo si s Ottawou v posledních utkáních drží výrazně kladnou bilanci.

Střely na bránu po 3. třetině

Ottawa Senators – 41 (11, 16, 14)
Buffalo Sabres – 25 (10, 7, 8)

59:48

Ryan O'Reilly mohl přidat pojistku hostujícího celku, avšak ze středního pásma trefil pouze okraj tyče prázdné brány.

59:32

Buffalo se skvěle brání. Domácí se vůbec nemohou vrátit do útočného pásma, kde by se mohli pokoušet o ohrožení Robina Lehnera.

58:51

Okamžitě po buly přišlo jedovaté zakončení. Kotouč ale letěl těsně vedle Lehnerovy brány.

58:49

Oddechový čas pro domácí.

58:49

Craig Anderson si to namířil na střídačku. Ottawa to tedy zkouší se šesti hráči v útočném pásmu!

58:07

Nyní už ale Ottawa konečně okupuje útočné pásmo. Zatím jsou k vidění pouze nemastná neslaná zakončení od modré.

57:45

Na modré čáře se ke střele dostal Hoffman. Jeho pokus byl nejprve sražen a poté šel puk pouze za Lehnerovu bránu.

57:33

Zakázané uvolnění Šavlí. Hra se stěhuje před Lehnera a právě hosté si berou timeout.

56:59

Senátoři za vlastní bránou čekají na dostřídání spoluhráčů. Teď by se možná i hodilo přerušení, které by mohlo dopřát oddechový čas.

56:43

Další nepřesnost míří pouze k hostujícím obráncům, kteří nic moc nevymýšlí a posílají puk daleko od své brány.

55:59

Takhle to rozhodně nepůjde. Buffalo soupeře vůbec nepouští přes útočnou modrou čáru!

55:21

Stále se Sens ne a ne dostat do kýženého tlaku. Sabres v klidu vracejí kotouče do středního pásma.

54:52

Před samotnou koncovkou třetí třetiny se ozvali také fanoušci, kteří mohutně skandují "Go, Sens Go!" Senátoři však zatím odpověděli jen slabou střelou Hoffmana.

53:58

Na druhé straně se rodila zajímavá akce dva na dva. Ani v toto případě však útočící celek nedokázal zakončit do prostoru brány.

2:3

Branky a nahrávky: 15. B. Ryan (E. Karlsson, Claesson), 35. Phaneuf (B. Ryan) – 1. R. O'Reilly (Okposo, Falk), 41. Moulson (Reinhart, Eichel), 48. Ju. Bailey (McCabe, Ristolainen)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Claesson – Dzingel, Brassard, Mark Stone – Z. Smith, Turris (A), Hoffman – B. Ryan, Pageau, Pyatt – Wingels, Kelly, Neil (A).

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – McCabe, Ristolainen, Gorges (A), D. Kulikov, Falk, Bogosian – Ju. Bailey, R. O'Reilly (A), Okposo – Eichel, Reinhart, M. Foligno – Rodrigues, B. Gionta, Moulson (C) – D. Grant, Ennis, Deslauriers.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee – Steve Barton, Michel Cormier

Diváci: 16 832

00:24 BUF 0:1 R. O'Reilly (Okposo, Falk)
08:04 BUF 2 D. Kulikov, hákování
14:45 OTT 1:1 B. Ryan (E. Karlsson, Claesson)
16:46 OTT 2 Mark Stone, hákování