Konfederační pohár

Uruguay – Itálie

2:3

po penal. (2:3) (0:1)

30.06.2013, 18:00 • Itaipava Arena Fonte Nova (Salvador, Bahia) • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 2.37 3.43 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Sledovali jsme opravdu nádhernou bitvu plnou fotbalové krásy. Utkání dospělo až do penaltového rozstřelu a v tom ukázali pevnější nervy Italové, kteří tak na Konfederačním poháru obsadí 3. místo. Na Uruguay zůstane místo čtvrté.

Program na tomto turnaji dnes ještě nekončí, přesně o půlnoci totiž vypukne velké finále mezi domácí Brazílii a Španělskem.

Z mé strany je to však již pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů. (20:49:25)

120

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Itálie

Italové tedy vítězí v penaltovém rozstřelu 2:3 a to poslední střelec už ani nemusel jít kopat. Vítěznou branku si připisuje EMANUELE GIACCHERINI.

Gargano (URU) neproměnil a tím je rozhodnuto! (2:3)
Giaccherini (ITA) poslal Muslera do druhé strany a následný pokutový kop už může rozhodnout. (2:3)

Cáceres (URU) kopl velmi zle a Buffon mu může jen poděkovat. (2:2)

De Sciglio (ITA) svůj pokutový kop poslal přesně do rukavic Muslery a Uruguay je zpět ve hře. (2:2)
Suárez (URU) poslal míč po zemi a k tyči. (2:2)
El Shaarawy (ITA) chladnokrevně proměnil a nehnul při tom ani brvou. (1:2)
Cavani (URU) s naprostým klidem poslal Buffona do druhé strany. (1:1)
Aquilani (ITA) poslal míč přesně do šibenice a nedal Muslerovi šanci. (0:1)

Diego Forlán (URU) si postavil míč jako první a Buffon jeho pokus dokázal chytit. (0:0)

Střílení penalt začíná.
Jako první půjde do brány Buffon, uvidíme kdo se proti němu postaví.
Také půlhodinové prodloužení nepřineslo rozuzlení a tak o držiteli bronzové medaile rozhodne penaltový rozstřel.

V prodloužení se nějaké šance urodily, ale nejednalo se o žádné stoprocentní tutovky. Nejzajímavějším momentem určitě bylo vyloučení Montoliva za druhou žlutou kartu.

Skončilo druhé prodloužení.

120

Již plyne poslední minuta prodloužení.

119

Buffon se proletěl vzduchem a dokázal vyrazit nádhernou střelu z dobrých pětadvaceti metrů. Následně ještě Cavani dorážel, ale stál v ofsajdu a tak se hra přerušila.

119

Buffon v pohodě kryje vysoký míč.

2:3

Branky: 58. Cavani, 78. Cavani – 24. Astori, 73. Diamanti, rozh. pen. Giaccherini

Karty:   8. Pereira (URU), 61. Suárez (URU) – 55. Chiellini (ITA), 82. Montolivo (ITA)   110. Montolivo (ITA)

Uruguay: Muslera – Cáceres, Godín, Lugano, Pereira – Rodríguez, Arévalo, Gargano – Suárez, Forlán, Cavani

Itálie: Buffon – Maggio, Astori, Chiellini, De Sciglio – Candreva, De Rossi, Montolivo – Diamanti, Gilardino, El Shaarawy

Rozhodčí: Haimoudi – Achik, Etchiali